هفت نکته برای تبدیل شدن به یک خلبان کوادکوپتر حرفه ای 2

کوادکوپتر حرفه ای

هفت نکته برای تبدیل شدن به یک خلبان کوادکوپتر حرفه ای 2

در این مقاله هفت مورد از مهم ترین توصیه ها و نکات پیرامون پرواز با کوادکوپتر در اختیار شما قرار داده می شود تا با استفاده از آن ها بتوانید مهارت های پروازی خود را افزایش دهید و به یک خلبان کاملا ماهر و کار بلد تبدیل شوید.

چگونه به یک خلبان کوادکوپتر حرفه ای تبدیل شویم؟

ادامه مقاله قبل …

نکته چهارم: با احتیاط کامل پرواز کردن در مقابل جریان باد را تمرین کنید

در قسمت قبلی این مقاله گفتیم که کاربران تازه کار باید از پرواز کردن در حضور باد های شدید خودداری کنند. اما حالا فرض می کنیم شما از توانایی لازم برای کنترل کامل کوادکوپتر برخوردار هستید و از سوی دیگر چاره ای جز پرواز کردن در شرایط آب و هوایی سخت ندارید. جالب است بدانید که در چنین موقعیت هایی شما می توانید با جریان باد مبارزه کنید و با احتیاط کامل پرواز کنید.

در حال حاضر بعضی از کوادکوپتر های با کیفیت به شما اجازه می دهند تا شیب کوادکوپتر را در طول پرواز تنظیم کنید و با غلبه بر جریان باد پرواز هایی موفق داشته باشید. البته تنظیم کردن شیب کوادکوپتر نیز فرایندی تقریبا پیچیده است که در مقاله های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

علاوه بر تنظیم شیب، زمانی که وزش باد شروع شده است و شما نیز کنترل کوادکوپتر را از دست داده اید، بهتر است کوادکوپتر را بر خلاف جهت باد به حرکت در آورید تا بتوانید بر جریان باد غلبه کنید و کنترل پهباد را دوباره به دست بگیرید.
به عنوان مثال اگر جریان باد از سمت چپ به کوادکوپتر فشار می آورد، شما باید کوادکوپتر را با سرعتی مناسب به همان سمت حرکت دهید تا از تغییر جهت یا مسیر پرواز جلوگیری کرده باشید. به طور کلی می توان گفت هدف مقابله با جریان باد و از بین بردن تاثیرات آن روی جهت و ثبات پرواز است .

نکته بسیار مهم دیگر این است که فاصله مناسب کوادکوپتر تا دستگاه کنترل از راه دور را حفظ کنید. در غیر این صورت ممکن است جریان باد کوادکوپتر را از محدوده کنترلی شما خارج کند و منجر به سقوط آن شود. بنابراین توصیه می شود در شرایط طوفانی پهباد را تا جایی که امکان دارد نزدیک به خود نگه دارید و در صورت شدید شدن جریان باد حتما عملیات فرود را اجرا کنید.

نکته پنجم: سعی کنید با حرکات ساده کوادکوپتر را کنترل کنید

بالا، پایین، چپ و راست تنها حرکاتی هستند که باید در استفاده از آن ها مهارت پیدا کنید. به طور کلی توصیه ما به شما این است که وقت ارزشمند خود را با تلاش برای اجرای حرکات فانتزی و تکنیک های پیشرفته تلف نکنید و این نوع تمرینات را به زمانی که تجربه چندین ماه پرواز را به دست آوردید موکول نمایید.
پس از کسب تجربه کافی نیز تمرینات مربوط به روش های پروازی پیشرفته را تنها در شرایط آب و هوایی مطلوب دنبال کنید. در غیر این صورت به شما اطمینان می دهیم اجرای حرکات فانتزی نه تنها موفقیت آمیز نخواهند بود، بلکه به از دست دادن کنترل و سقوط منجر خواهند شد.

بنابراین توصیه می شود کنترل کوادکوپتر را تا جایی که امکان دارد با حرکات ساده تمرین کنید و به هیچ وجه عجله نداشته باشید. مطمئن باشید که این تنها راهی است که به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن به یک خلبان ماهر تبدیل شوید.

نکته ششم: مهارت خود را در اجرای پرواز شناور افزایش دهید

کسانی که تا به حال برای تقویت مهارت های پروازی خود اقدامی صورت نداده اند بدون شک در اجرای پرواز شناور با مشکلاتی روبرو خواهند شد. بنابراین بهتر است این افراد زمانی را به تمرین پرواز در حالت شناور اختصاص دهند تا در آینده از امکانات فراوان این حالت بهره مند شوند.

زمانی که شما مهارت های کافی برای اجرای پرواز شناور را کسب می کنید نه تنها می توانید تصاویر و ویدیو های هوایی بهتری تهیه کنید، بلکه کنترل بیشتری نیز روی کوادکوپتر دارید و می توانید ثبات آن را در طول پرواز حفظ کنید.

در هنگام تمرین پرواز شناور توصیه می کنیم:

  1. کوادکوپتر را در ارتفاع 2 متر یا بالاتر از آن به پرواز در آورید. زیرا اجرای پرواز شناور در ارتفاع پایین باعث نزدیک شدن ملخ ها به سطح زمین می شود و در ادامه نیروی تولید شده توسط این ملخ ها نیز تداخلاتی را به وجود می آورند.
  2. در اجرای پرواز شناور از فرمان های ساده throttle، pitch و roll کمک بگیرید و سعی کنید کوادکوپتر را در نقطه ای مشخص نگه دارید.

همانطور که اشاره کردیم اجرای صحیح پرواز شناور در ابتدا به هیج وجه ساده نخواهد بود. به همین دلیل لازم است در تجربه های اول کمی حوصله به خرج دهید تا به مرور زمان توانایی شما در این زمینه افزایش پیدا کند.

نکته هفتم: خاموش کردن سریع کوادکوپتر را تمرین کنید

اگر در هنگام بروز حوادثی همچون تصادف و سقوط موتور ها همچنان روشن باقی بمانند، به احتمال فراوان شدت آسیب های وارد شده به کوادکوپتر بیشتر از یک سقوط ساده خواهد بود. به همین دلیل بسیار مهم است که خاموش کردن کوادکوپتر در کمترین زمان ممکن را آموزش ببینید و بلافاصله پس از سقوط آن را اجرا کنید.

همانطور که می دانید با خاموش شدن کوادکوپتر چرخش ملخ ها نیز کاملا متوقف می شود تا دستگاه پس از سقوط یا برخورد با موانع هیچ حرکتی نداشته باشد. به این ترتیب احتمال آسیب دیدن موتور ها (البته اگر هنوز سالم باشند) و سایر قسمت های کوادکوپتر در مراحل پس از سقوط کاهش می یابد.

اگر چه این توصیه در ظاهر چندان حرفه ای به نظر نمی رسد، اما شما باید سقوط کردن را آموزش ببینید. همانطور که می دانید تصادف و سقوط ممکن است برای تمام خلبانان با هر سطحی از مهارت رخ دهد. از سوی دیگر این نوع حوادث اکثرا در موقعیت های غیر منتظره به وقوع می پیوندند. بنابراین شما باید در اسرع وقت برای کسب مهارت های لازم در این زمینه اقدام کنید، و همیشه خود را برای سقوط آماده نگه دارید.

به عنوان یک خلبان ماهر شما حتی می توانید از گارد های محافظ ملخ ها استفاده کنید. این گارد های نسبتا کوچک و سبک به راحتی روی بدنه کوادکوپتر نصب می شوند و گزینه ای ایده آل برای محافظت هر چه بیشتر به حساب می آیند. زمانی که ملخ ها در حال چرخش هستند، گارد های محافظ از برخورد آن ها با زمین، درخت و سایر موانع گوناگون جلوگیری می کنند. این گارد های محافظ همچنین زمان واکنش بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند تا در هنگام سقوط بتوانید به موقع کوادکوپتر را خاموش کنید.

در پایان امیدواریم این مقاله توانسته باشد اطلاعاتی مفید را در اختیار شما قرار دهد و در ارتقای مهارت های پروازی شما نقش داشته باشد. فراموش نکنید تبدیل شدن به یک خلبان کوادکوپتر حرفه ای فرایندی زمان بر است و به تمرین و تلاش نیاز دارد. بنابراین کافیست در طول پرواز هفت نکته ذکر شده در این بخش و بخش قبلی را ملاک قرار دهید، و ضمن لذت بردن از تجربه های جدید مهارت های خود را تقویت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کوادکوپتر می توانید با واحد کارشناسی نمایندگی کوادکوپتر های سایما تماس بگیرید .

دیدگاه‌ها 0

*
*

پشتیبانی آنلاین