مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش اول

مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها

مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش اول

مالکیت پهباد یا کوادکوپتر به این معناست که شما مجموعه ای از تجهیزات و قطعات گوناگون را در اختیار دارید و می توانید آن را به پرواز در آورید تا برداشت های هوایی بی نظیری داشته باشید .
همانطور که می دانید امروزه هر کوادکوپتر قطعات و لوازم جانبی خاص خود را دارد ، اما با این حال ما در مقاله مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش اول سعی می کنیم سه مورد از ضروری ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها که بین تمام مدل ها مشترک است را به شما معرفی کنیم . در مقاله بعدی نیز به ذکر موارد دیگر می پردازیم . با ما همراه باشید !

لوازم جانبی کوادکوپتر

1. ملخ های سبک تر

اگر تا به حال با کوادکوپتر ها پرواز کرده باشید حتما می دانید که هر چقدر وزن سیستم کمتر باشد ، سرعت آن بیشتر و مصرف انرژی نیز کمتر خواهد بود . جالب است بدانید ملخ ها یا همان پروانه ها از جمله قطعاتی هستند که تاثیر بسزایی بر وزن کوادکوپتر دارند و در اکثر مدل ها نیز امکان تعویض آن ها فراهم شده است .

معمولا ملخ هایی که در هنگام تولید روی مدل های ارزان تر نصب شده اند وزن به مراتب بیشتری دارند و برخلاف ملخ های فیبر کربنی از دوام و ماندگاری کمتری برخوردار هستند .
به همین دلیل توصیه می شود در صورت امکان ملخ هایی سبک تر را برای هلی شات خود انتخاب کنید و آن ها را جایگزین ملخ های سنگین قبلی نمایید . البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که در تمام پهباد ها امکان تعویض ملخ ها فراهم نشده است ، اما با این وجود هنوز هم تعداد بسیار زیادی از آن ها به شما اجازه می دهند چنین سرمایه گذاری هوشمندانه ای را تجربه کنید و با پرداخت هزینه ای بیشتر در مجموع به نتایج ایده آل دست پیدا کنید .

ملخ کوادکوپتر

2. باتری های یدک یا حداقل قوی تر برای هلی شات

بسیاری از کوادکوپتر هایی که در حال حاضر به فروش می رسند از باتری هایی در سطح متوسط بهره می برند . معمولا در قسمت مشخصات موجود روی تمام باتری ها عددی با واحد mAh (میلی آمپر ساعت) درج شده است که نشان دهنده توان باتری و مدت زمان تقریبی شارژدهی آن می باشد .
در باتری های ارزان قیمت تر طبیعتا این عدد کمتر است و بهره گیری از آن ها شما را با مشکلاتی همچون کمبود انرژی و در نتیجه کاهش مدت زمان پرواز مواجه خواهد کرد .
در مقابل باتری هایی که به عنوان گزینه هایی استاندارد شناخته می شوند ، از لحاظ توان در حد متوسط قرار می گیرند و مدت زمان پروازی قابل قبولی را در اختیار شما قرار می دهند . اما با این حال نمی توان از آن ها انتظار معجزه داشت .

به هر حال اگر قصد دارید سریع ترین راه برای افزایش حداکثری مدت زمان پرواز کوادکوپتر خود را در پیش بگیرید ، می توانید قدرتمند ترین باتری موجود که با دستگاه شما سازگار است را خریداری نمایید .
معمولا باتری هایی که توان بیشتری دارند از لحاظ وزن نیز کمی سنگین تر هستند . بنابراین بهتر است در این زمینه با افراد با تجربه مشورت داشته باشید و به کمک آن ها تعادل لازم را بین وزن و توان باتری برقرار نمایید تا طولانی ترین پرواز های ممکن را تجربه کنید .

اما اگر بهترین باتری مناسب کوادکوپتر خود را تهیه کردید و هنوز هم از مدت زمان پرواز فراهم شده راضی نبودید ، می توانید با خرید باتری های اضافه این مشکل را برای همیشه حل کنید . به این ترتیب زمانی که شارژ باتری شما در حال تمام شدن است از داشتن باتری های اضافه که به سرعت جایگزین می شوند خوشحال خواهید بود .

نکته بسیار مهم در هنگام خریدن باتری های جدید برای هلی شات این است که شارژر مناسب آن ها را نیز تهیه نمایید . گاهی اوقات شارژر های بهتر می توانند مدت زمان شارژ شدن باتری ها را کاهش دهند تا به این ترتیب شما دیگر مجبور نباشید برای کامل شدن شارژ یک یا چند باتری ساعت ها صبر کنید .

باتری یدک هلی شات ها

3. پایه های لندینگ ( پایه فرود )

پایه های مخصوص فرود فقط روی بعضی از کوادکوپتر ها نصب می شوند و در مجموع قابلیت های مهمی را به این نوع پهباد ها اضافه می کنند . در هنگام خرید پایه فرود سعی کنید گزینه هایی که فاصله موجود بین پایه های آن ها بیشتر است را در اولویت قرار دهید ، چرا که دنده های فرود عریض تر باعث می شوند فیلم برداری نتیجه بهتری داشته باشد و هیچکدام از پایه های لندینگ داخل کادر تصویر نباشند . این اولین مزیتی است که پایه های فرود در اختیار شما قرار می دهند و قطعا آخرین آن ها هم نیست  .

علاوه بر عرض بیشتر ، طول دنده های فرود عامل مهم دیگری است که عملکرد کوادکوپتر را در هنگام فرود تحت تاثیر قرار می دهد . به عبارت دیگر هر چقدر دنده های فرود بلندتر باشند ، فرود آمدن روی سطوح ناهموار به مراتب راحت تر و احتمال بروز حوادث نیز کمتر خواهد بود .

پایه های فرود نیز همچون ملخ ها دارای وزن مشخصی هستند و می توانند بر قابلیت های کنترلی و مدت زمان پرواز تاثیر گذار باشند . بنابراین توصیه می شود به وزن این قطعات توجه ویژه ای داشته باشید تا در آینده دچار مشکل نشوید .

پایه لندینگ کوادکوپتر ها

تا به اینجا به سه مورد از مهم ترین لوازم جانبی هلی شات ها اشاره کردیم و توضیحاتی مختصر در رابطه با هر کدام ارائه دادیم . برای مطالعه چهار مورد باقیمانده می توانید به بخش دوم این مقاله مراجعه نمایید .

دیدگاه‌ها 0

*
*

پشتیبانی آنلاین