مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش 2

مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها - بخش 2

مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش 2

در قسمت اول مقاله مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش 2 ضرورت استفاده از لوازم جانبی برای کوادکوپتر ها توضیح داده شد و سه مورد از این قطعات نیز به شما معرفی شدند . در ادامه قصد داریم چهار مورد باقی مانده را به شما معرفی کنیم و توضیحاتی جامع در رابطه با هر کدام ارائه دهیم .

لوازم جانبی کوادکوپتر ها

4. چراغ های اضافی برای هلی شات

بسیاری از خلبانان هلی شات ها در مقطعی به این نتیجه می رسند که پرواز کردن در تاریکی بی فایده است و نتیجه مطلوب را در پی ندارد . زمانی که در طول شب مشغول پرواز کردن هستید ، عدم وجود چراغ های راهنما روی بدنه نه تنها باعث خارج شدن کوادکوپتر از محدوده دید شما می شود ، بلکه توانایی لازم برای تصویر برداری و ثبت برداشت های مطلوب را از شما سلب می کند .

پهباد های سایز کوچک و به اصطلاح کوادکوپتر های مینی معمولا از قدرت کافی برای حمل چراغ های اضافی برخوردار نیستند و شما باید به همان چراغ های ضعیف و کم نور موجود روی بدنه آن ها اکتفا کنید . اما این موضوع در مورد سایر مدل های بزرگ تر متفاوت است .

بنابراین اگر هیچ چراغی روی بدنه کوادکوپتر شما تعبیه نشده است و یا چراغ های موجود نور کافی ندارند ، بهتر است جست و جوی خود را برای پیدا کردن چراغ هایی سازگار با هلی شات خود آغاز نمایید . به طور کلی چراغ های اضافی و نور کافی در طول پرواز های شبانه جزو پر اهمیت ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها هستند که توسط افراد با تجربه این صنعت توصیه می شوند .

چراغ های اضافی کوادکوپتر

5. دوربین های پیشرفته

در بسیاری از کوادکوپتر ها به خصوص مدل های ارزان قیمت دوربین نصب شده روی بدنه بهترین گزینه موجود در بازار به حساب نمی آید و به احتمال زیاد نمی تواند رضایت شما را جلب کند . در چنین مواردی دوربین های گوپرو (GoPro) گزینه ای ایده آل محسوب می شوند و ضمن تهیه تصاویر صاف و شفاف از استحکام بالایی نیز برخوردار هستند .
علاوه بر دوربین ، شما حتی می توانید گیمبال پیشرفته ای برای کوادکوپتر خود تهیه کنید . گیمبال ها دقت کنترلی بالایی را در اختیار شما قرار می دهند و با حذف لرزش های ناخواسته به برداشت هایی عالی منجر می شوند .

اما ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که چرا با وجود دوربین هایی با کیفیت فوق العاده بالا هنوز هم دوربین های گوپرو انتخاب اول خلبانان محسوب می شوند ؟ جواب این سوال تقریبا ساده است ، زمانی که کوادکوپتر شما قدرت کافی برای حمل دوربین هایی همچون Canon 5D MKIII را در اختیار ندارد ، مدل های فوق سبک و مستحکم دوربین های گوپرو انتخاب های هوشمندانه تری به حساب می آیند .

اما اگر شما صاحب یک پهباد حرفه ای و گران قیمت هستید ، بهتر است حداکثر وزن قابل حمل سیستم خود را جویا شوید تا ببینید کوادکوپتر شما توانایی حمل چه نوع دوربین هایی را دارد .
به عنوان مثال هگزاکوپتر S1000 شرکت DJI یک پهباد فوق العاده قدرتمند است که به راحتی دوربین های بزرگی همچون MKIII را حمل می کند ، در حالی که مدل های کوچک تر نمی توانند وزن سنگین چنین دوربین هایی را تحمل کنند و پرواز هایی با ثبات را به نمایش بگذارند .

دوربین گوپرو برای کواد کوپتر

6. محافظ ملخ برای کوادکوپتر

محافظ های در نظر گرفته شده چه برای کاربران تازه کار و چه برای خلبانان حرفه ای به یک اندازه اهمیت دارند ، چرا که حوادثی همچون سقوط و تصادف حتی برای با تجربه ترین کاربران نیز رخ می دهند و فوق العاده خطرناک هستند . در صورت بروز چنین حوادثی نه تنها ملخ ها دچار شکستگی می شوند ، بلکه با روشن ماندن موتور ها و ادامه چرخش ملخ ها ممکن است کوادکوپتر پس از سقوط نیز دچار آسیب های جدی شود .

بنابراین اگر دوست ندارید کوادکوپتر شما پس از سقوط ظاهر زیبای خود را از دست بدهد و یا مجبور شوید به دفعات هزینه ای بابت جایگزینی ملخ های جدید بپردازید ، توصیه می کنیم محافظ هایی برای ملخ ها تهیه کنید .
این قطعات راه حلی فوق العاده ارزان برای مشکلات ذکر شده هستند و به راحتی روی بدنه کوادکوپتر یا بازویی که ملخ روی آن قرار دارد نصب می شوند . به این ترتیب ملخ های کوادکوپتر شما و حتی موتور هایی که این ملخ ها روی آن ها نصب شده اند در امان خواهند بود .

گارد های محافظ ملخ کوادکوپتر

7. کیف مخصوص حمل و نقل

کیف های مخصوص حمل و نقل اکثرا به منظور جابجایی کوادکوپتر های بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرند ، اما با این وجود شما می توانید یکی از آن ها را برای هلی شات خود تهیه کنید . این نوع کیف های مخصوص به شما اجازه می دهند در طول مسافرت یا در مواقعی که به پهباد نیاز ندارید آن را به درستی بسته بندی نمایید .

همانطور که اشاره کردیم تمام کوادکوپتر ها دارای کیف مخصوص نیستند ، اما مدل هایی با کیفیت تری همچون کوادکوپتر های سری فانتوم شرکت DJI دارای کیف های مخصوص حمل و نقل فوق العاده ارزان قیمت هستند .
توصیه ما به شما این است که در صورت امکان کیف مخصوص حمل و نقل را در همراه با هلی شات سفارش دهید تا در آینده زمان خود را برای پیدا کردن کیف مناسب هدر ندهید.

 

 

کیف های مخصوص حمل و نقل کوادکوپتر ها

نتیجه گیری نهایی

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر کوادکوپتر موجود در بازار دارای مشخصات و ابعاد خاص خود است . معمولا پیدا کردن قطعات و لوازم جانبی مخصوص مدل های بی کیفیت و ارزان قیمت شما را دچار مشکل خواهد کرد ، اما اگر کوادکوپتر شما در سطح متوسط و یا بالاتر از آن قرار می گیرد ، انواع و اقسام لوازم جانبی سازگار با مدل شما موجود خواهد بود تا با استفاده از آن ها بتوانید لذت واقعی پرواز با کوادکوپتر را تجربه کنید .

امیدواریم مطالب ارائه شده در مقاله مهم ترین لوازم جانبی کوادکوپتر ها – بخش دوم و بخش اول آن مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد . در پایان پیشنهاد می کنیم با یک برنامه ریزی دقیق و با توجه به بودجه خود در بلند مدت تمام لوازم جانبی هلی شات ها را تهیه کنید و یک سیستم پروازی حرفه ای را برای خود آماده نمایید .

همچنین شما می توانید برای خرید و مشاهده قیمت هلی شات ها به فروشگاه ما سر بزنید .

دیدگاه‌ها 0

*
*

پشتیبانی آنلاین