راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر

راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر

راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر

در هنگام خرید گیمبال برای کوادکوپتر دوربین دار باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

انتخاب گیمبال مناسب برای دوربین کوادکوپتر به هیچ وجه کار راحتی نیست . واقعیت این است چنین انتخابی نیازمند توجه به عوامل و فاکتور های گوناگون است و حتما باید ویژگی های مورد انتظار شما از یک گیمبال مناسب و همچنین هدف استفاده از کوادکوپتر مد نظر قرار گیرد . ما در مقاله راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر سعی داریم به تمام عوامل تاثیر گذار در طول فرایند خرید گیمبال اشاره کنیم و تعدادی از آن ها را با دقت بیشتری بررسی نماییم .

نکات مهم در هنگام خرید گیمبال کوادکوپتر

قیمت گیمبال

اگر شما از لحاظ مالی با محدودیت هایی روبرو هستید ، باید گیمبال ها را با توجه به قیمت آن ها بسنجید و با توجه به بودجه خود گزینه مناسب را انتخاب نمایید . در چنین شرایطی معمولا گیمبال های سروو (servo gimbal) گزینه های بهتری محسوب می شوند .
همانطور که می دانید این نوع گیمبال ها ممکن است باعث افت کیفیت ویدیو ها شوند ، اما به خوبی می توانند نیاز های مربوط به دید اول شخص
FPV را برطرف کنند . از سوی دیگر اگر قصد دارید تصویر برداری و فیلم برداری هوایی را در سطح بالاتری تجربه کنید و می توانید هزینه های بیشتری را پرداخت کنید ، قطعا گیمبال های براشلس بهترین عملکرد را برای شما به ثبت خواهند رساند .

عکاسی یا فیلم برداری

نوع کاربرد کوادکوپتر و دوربین نصب شده روی آن یکی دیگر از جوانبی است که باید مورد توجه قرار گیرد . برای تهیه تعدادی عکس هوایی ساده شما می توانید از گیمبال های سروو کمک بگیرید که گزینه هایی ارزان تر و همچنین سبک تر هستند .
در هنگام عکاسی با استفاده از این نوع گیمبال ها می توانید کوادکوپتر را ثابت نگه دارید و بعضی از تنظیمات را تغییر دهید . به این ترتیب شرایط مناسب برای تهیه عکس های هوایی با کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد و هرگونه لرزش احتمالی در تصاویر نیز حذف می شود .

راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر

اما اگر هدف شما ثبت برداشت های طولانی و تهیه ویدیو های مطلوب است ، باید از گیمبال هایی ثابت با قابلیت حذف لرزش ها به صورت خودکار استفاده کنید . در چنین موقعیت هایی معمولا یک گیمبال براشلس به خوبی می تواند پاسخگوی تمام نیاز های شما باشد .
این نوع گیمبال ها گزینه های گران تری محسوب می شوند ، اما قابلیت های بیشتری را نیز در اختیار شما قرار می دهند و در پایان باعث افزایش کیفیت نتیجه کار شما می شوند .

راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر

مدت زمان پرواز

سوال بعدی این است که کوادکوپتر شما باید چه مدت زمانی پرواز کند ؟

در جواب به این سوال ابتدا باید بگوییم که حتی قدرتمند ترین و بهینه ترین کوادکوپتر ها نیز در صورتی که گیمبالی سنگین با مصرف انرژی بالا روی آن ها نصب شود ، با کاهش مدت زمان پرواز مواجه خواهند شد . در این زمینه ما فقط گیمبال های نوع براشلس را مورد بررسی قرار می دهیم ، چرا که مدت زمان پرواز بیشتر در میان کاربران این نوع گیمبال های مورد بحث قرار می گیرد .

جالب است بدانید گیمبال های براشلس در دو نوع دو محوره و سه محوره عرضه می شوند . اگر شما گیمبال براشلس دو محوره را برای کوادکوپتر خود انتخاب کنید ، به احتمال زیاد با افت کیفیت در ویدیو های تهیه شده مواجه خواهید شد . اما نکته جالب در مورد گیمبال های دو محوره این است که برق کمتری از باتری ها دریافت می کنند تا با صرفه جویی در انرژی کوادکوپتر مدت زمان بیشتری در آسمان باقی بماند . این ویژگی برای کسانی که فقط به دنبال دید اول شخص هستند و همچنین خلبانان معمولی بسیار مطلوب است .

در مقابل اگر شما به دنبال تصاویر و ویدیو هایی با بهترین کیفیت ممکن هستید ، باید مدت زمان پرواز بیشتر را فراموش کنید و گیمبال براشلس سه محوره خریداری نمایید . این نوع گیمبال ها اساسا برق بیشتری مصرف می کنند و به این ترتیب باعث کاهش مدت زمان پرواز می شوند . از سوی دیگر وزن سنگین گیمبال های سه محوره زمانی که روی کوادکوپتر های کوچک تر نصب می شوند به شدت روی مدت زمان پروازی تاثیر می گذارد .

کیفیت تصاویر

کیفیت تصاویر مهم ترین فاکتوری است که در هنگام خرید گیمبال برای دوربین کوادکوپتر مورد توجه قرار می گیرد . اگر هدف شما از پرواز با کوادکوپتر تهیه بهترین ویدیو های ممکن است و دوست ندارید هیچ لرزش یا تداخلی در نتیجه کار شما وجود نداشته باشد ، بهتر است فقط گیمبال ها براشلس را مورد بررسی قرار دهید . بین دو نوع متفات از گیمبال های براشلس نیز مدل سه محوره می تواند عملکرد بهتری را به ثبت برساند و تصاویری فوق العاده صاف و شفاف تهیه کند .

همانطور که اشاره کردیم ، عوامل دیگری همچون قیمت ، مصرف برق ، وزن و … وجود دارند که بر انتخاب نهایی شما تاثیر می گذارند . اما اگر شما تمام این عوامل را نادیده بگیرید و تمام تمرکز خود را فقط روی کیفیت تصاویر معطوف کنید ، گیمبال های براشلس سه محوره بهترین انتخاب ممکن هستند که فرایند تثبیت دوربین را به کمک سه محور انجام می دهند تا ثبات دوربین کاملا حفظ شود و ویدیو هایی با حداکثر وضوح و شفافیت به دست آید .

نتیجه گیری

خلاصه تمام توضیحاتی که تا به اینجا ارائه شده این است که گیمبال ها ابزاری فوق العاده کاربردی هستند که در راستای حذف لرزش ها و سایر حرکات ناخواسته دوربین در طول پرواز به کار گرفته می شوند . بنابراین گیمبال ایده آل باید از ویژگی هایی همچون حداکثر دقت ، کیفیت تصاویر عالی ، مصرف انرژی کمتر و وزن مناسب برخوردار باشد .

جالب است بدانید یک گیمبال مناسب با حفظ ثبات دوربین حتی در صورتی که کوادکوپتر با حداکثر سرعت در حال حرکت باشد ، به خوبی می تواند کیفیت تصاویر را بهبود ببخشد و به تهیه ویدیو هایی واضح و عاری از هرگونه لرزش منجر شود . امروزه کوادکوپتر های گوناگون از گیمبال هایی متفاوت استفاده می کنند که هر یک از آن ها متناسب با کاربرد پهباد طراحی شده اند .

با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از گیمبال های متفاوت در بازار وجود دارند ، شما باید با توجه به کاربرد کوادکوپتر خود و با توجه به اهدافی که در ذهن دارید اقدام کنید ، و گیمبالی متناسب با نیاز های خود خریداری نمایید .

امیدواریم مقاله راهنمای خرید گیمبال مناسب برای کوادکوپتر توانسته باشد اطلاعاتی مفید را در اختیار شما قرار دهد . توصیه پایانی ما به شما این است که در هنگام خرید گیمبال برای خرید کوادروتور خود حتما نکات ذکر شده در این مقاله را به یاد آورید و سعی کنید بدون عجله بهترین گزینه ممکن را انتخاب نمایید .

دیدگاه‌ها 0

*
*

پشتیبانی آنلاین