در هنگام خرید کوادکوپتر باید به چه نکاتی توجه شود؟

در هنگام خرید کوادکوپتر باید به چه نکاتی توجه شود؟

آیا احساس می کنید به سرعت و هیجان نیاز دارید؟ آیا قصد دارید ویدیو هایی هوایی خاص و منحصر به فرد داشته باشید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، ورود شما را به دنیای پهباد های فیلم برداری و کوادکوپتر های دوربین دار تبریک می گوییم!

یقینا شما در آینده ای نه چندان دور نسبت به خرید کوادکوپتر اقدام خواهید کرد 🙂

کوادکوپتر ها به عنوان یک تکنولوژی پروازی جدیدی از لحاظ عملکرد های مکانیکی ، فوق العاده ساده هستند و پرواز کردن با استفاده از آن ها بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است. اما با توجه به این که امروزه انواع کوادکوپتر ها با طراحی ها و قیمت های مختلف عرضه شده اند، انتخاب بهترین کوادکوپتر متناسب با نیاز های شما می تواند فرایندی دشوار باشد. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم تا پس از مطالعه آن ها بتوانید با آسودگی بیشتری کواد کوپتر های مختلف را بررسی کنید و در پایان انتخابی ایده آل داشته باشید. به راستی در هنگام خرید کوادکوپتر باید به چه نکاتی توجه شود؟

نکاتی که در هنگام خرید کوادکوپتر باید مورد توجه قرار گیرند:

در هنگام خرید کوادکوپتر باید به چه نکاتی توجه شود؟

سطح مهارت های کوادکوپتر

سطح مهارت ها و امکانات مهم ترین عاملی است که در هنگام خرید کوادکوپتر فیلم برداری باید به آن توجه شود. اگر تا به حال تجربه پرواز با کوادکوپتر را نداشته اید و قصد دارید اولین پهباد کنترلی خود را تهیه کنید، بهتر است یک سیستم مبتدی با امکانات کم خریداری نمایید.
چرا که معمولا در پرواز های اولیه و هنگام یادگیری ترفند های پرواز، بارها و بارها کوادکوپتر را به سمت موانع گوناگون هدایت خواهید کرد تا تصادفات بسیاری به وجود آید. به احتمال فراوان بعضی از این برخورد ها حتی باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیر خواهد شد و عمر سیستم پروازی شما را به پایان خواهد رساند. بنابراین اگر قصد ندارید یک پهباد چند میلیونی را به دیوار بکوبید، بهتر است برای اولین بار یک سیستم ارزان با حداقل امکانات خریداری کنید تا دچار خسارت های مالی هنگفت نشوید.
به عبارت دیگر تا زمانی که مهارت های خود را در پرواز افزایش نداده اید و از آشنایی کامل با امکانات و قابلیت های موجود در پهباد های فیلم برداری پیشرفته آشنا نشده اید، نباید به دنبال خرید بهترین کوادکوپتر موجود در بازار باشید.

قیمت کوادکوپتر

برای ورود به دنیای وسیع پهباد های کنترلی و کوادروتور های بدون سرنشین نباید حتما خود را به پرداخت هزینه های میلیونی محکوم نمایید. خوشبختانه امروزه کوادکوپتر های مبتدی با حداقل قیمت به فروش می رسند تا عموم مردم با حداقل سرمایه بتوانند لذت پرواز با پهباد ها را تجربه کنند.
معمولا قیمت کوادکوپتر ها با توجه به کیفیت ساخت آن ها و امکاناتی همچون سیستم GPS، برد کنترلی بالا، سیستم کنترل پرواز (سخت افزار کامپیوتری داخلی) هوشمند تر، دوربین های HD، قابلیت پخش تصاویر زنده با دید FPV (نمای اول شخص) و سنسور های قدرتمند، قابلیت اجتناب از موانع و سایر موارد مشابه افزایش پیدا خواهد کرد.
کوادکوپتر های سطح متوسط با تعدادی از این قابلیت ها معمولا یک یا دو میلیون قیمت دارند، اما کوادکوپتر های فوق پیشرفته و حرفه ای با قیمت های چندین میلیونی در اختیار کاربران قرار می گیرند.

کاربرد کوادکوپتر

قبل از خرید کوادکوپتر بسیار مهم است که کاربرد آن را تعریف کنید و انتظارات خود را مشخص نمایید. اگر به دنبال پهبادی هستید که پرواز کردن با آن ساده باشد و فقط مهارت های پروازی شما را افزایش دهد، پس وجود سیستم GPS و دوربین قدرتمند با قابلیت تهیه تصاویر HD معنایی ندارد.
در چنین مواقعی خرید کوادکوپتر های مناسب کاربران مبتدی منطقی تر است، زیرا امکانات بیشتر در ابتدای راه تنها باعث گمراهی و در نتیجه دلسرد شدن شما خواهند شد. اما اگر گام های اولیه را پشت سر گذاشته اید و حالا قصد دارید عکس ها و ویدیو های هایی شگفت انگیز تهیه کنید، می توانید گزینه های پیشرفته تر و مجهز به دوربین های قدرتمند را مورد بررسی قرار دهید.

در مجموع توصیه ما به شما این است که ابتدا تصویری کلی از کاربرد های کوادکوپتر و انتظارات خود ترسیم کنید، سپس در هنگام خرید آن تصویر را به یاد بیاورید تا انتخابی مناسب داشته باشید.

کاربرد کوادکوپتر

باتری و مدت زمان پرواز کوادکوپتر

مدت زمان پرواز کوادکوپتر های مناسب خلبانان مبتدی بین 8 تا 12 دقیقه است، در حالی که کوادکوپتر های حرفه ای تر می توانند 15 تا 25 دقیقه پرواز مستمر را به نمایش بگذارند.
اما اگر قصد دارید زمان بیشتری را در آسمان سپری کنید، بهتر است باتری ها و شارژر های اضافه سفارش دهید و از پرداختن هزینه های بیشتر برای کوادکوپتر های فوق حرفه ای صرف نظر کنید. چرا که حتی پیشرفته ترین کوادکوپتر های فیلم برداری نمی توانند بیش از 30 دقیقه به طور پیوسته پرواز کنند و لازم است تعویض باتری در آن ها صورت پذیرد.
خوشبختانه باتری ها و شارژر های اضافی چندان گران قیمت نیستند و تعویض کردن آن ها در بسیاری از کوادکوپتر ها به راحتی امکان پذیر است. نکته مهم دیگری که باید حتما به آن توجه شود، استراحت دادن های کوتاه مدت به پهباد است. در عملیات هایی که قرار است یک یا چند ساعت به طول بیانجامد، توصیه می شود پس از جایگزینی باتری حداقل 5 دقیقه به کوادکوپتر استراحت دهید تا موتور ها دچار عیب نشوند.

باتری کوادکوپتر

لوازم جانبی کوادکوپتر

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، احتمال بروز سوانح و تصادفات است که گاهی اوقات حتی برای حرفه ای ترین و کار آزموده ترین خلبانان نیز اتفاق می افتد.
زمانی که شما مهارت های پروازی خود را افزایش می دهید، طبیعتا خطر تصادف و برخورد با موانع گوناگون کاهش می یابد. اما با این حال هنوز هم احتمال بروز چنین حوادثی وجود دارد.
با توجه به این واقعیت، شما همیشه باید از موجود بودن لوازم جانبی کوادکوپتر اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که بدون دردسر می توانید آن ها را تهیه کنید.
معمولا بسیاری از کوادکوپتر ها، چه گزینه های ارزان و چه سیستم های پیچیده و حرفه ای تر، همگی دارای پروانه های اضافی هستند. بنابراین شما می توانید در صورت برخورد و از بین رفتن پروانه های اصلی، گزینه های ذخیره را جایگزین آن ها نمایید. علاوه بر آن ممکن است موتور ها و سایر قسمت های پهباد بر اثر استفاده های مکرر یا تصادفات دچار شکستگی شوند و نیاز به تعویض داشته باشند.
به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از خرید یک کوادکوپتر، ابتدا به سایت تولید کننده مراجعه کنید و از موجود بودن قطعات و قیمت مناسب آن ها اطمینان حاصل کنید.

لوازم جانبی کوادکوپتر

قوانین و مقررات

همانطور که اشاره شد، کوادکوپتر ها می توانند به عنوان وسایل سرگرمی یا کار مورد استفاده قرار گیرند. اما بسیاری از دولت ها چنین عقیده ای ندارند و بنا بر دلایل امنیتی ترجیح داده اند قوانین و مقررات خاص خود را در مورد پهباد ها و سایر پرنده های بدون سرنشین وضع نمایند. از این رو توصیه می شود ابتدا با وکلا و کارشناسان فعال در این زمینه مشورت کنید، و پس از آن برای سرمایه گذاری بر کوادکوپتر های دوربین دار تصمیم بگیرید.

در نظر داشتن نکات ذکر شده در این مقاله می تواند انتخاب کوادکوپتر ها را به فرایندی ساده تر تبدیل نماید. اما اگر قصد دارید قبل از خرید کوادکوپتر دوربین دار بیشتر تحقیق کنید و اجزای مختلف آن را بشناسید، منتظر مقاله های بعدی ما باشید.

شما کاربران گرامی می توانید نسبت به خرید Drone از کارشناسان نمایندگی کوادکوپتر سایما مشورت گرفته و در نهایت بهترین انتخاب خود را داشته باشید .

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

پشتیبانی آنلاین