تفاوت کوادکوپتر هابی و اسباب بازی

تفاوت کوادکوپتر هابی و اسباب بازی

تفاوت کوادکوپتر هابی و اسباب بازی

هنگامی که برای خرید کوادکوپتر به بازار مراجعه می کنید ، مدل های متنوع با کاربری های مختلف به شما پیشنهاد داده می شود . به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید کوادکوپتر را به عنوان هدیه ای برای فرزندان خود تهیه کنید ، مدل های اسباب بازی گزینه ایده آل به حساب می آیند .
از سوی دیگر کوادکوپتر های سطح هابی نیز وجود دارند که توسط کاربرانی از سنین مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و امکانات پیشرفته تر آن ها می تواند اوقات خوشی را برای شما رقم بزند .
کوادکوپتر های حرفه ای نیز همانطور که از نام شان مشخص است توسط کاربران حرفه ای به منظور تهیه تصاویر و ویدیو های هوایی خیره کننده استفاده می شوند . در نتیجه تشخیص انواع مدل کوادکوپتر از لحاظ سطح کاربری نکته بسیار مهمی است که در هنگام خرید کوادکوپتر حتما باید مورد توجه قرار گیرد .
در غیر این صورت ممکن است یک کوادکوپتر اسباب بازی به عنوان مدل های پیشرفته تر و با قیمت بیشتر به شما فروخته شود . ما در مقاله تفاوت کوادکوپتر هابی و اسباب بازی قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و روش هایی برای تشخیص کوادکوپتر سطح هابی از کواکوپتر اسباب بازی به شما عزیزان معرفی کنیم . بنابراین اگر احساس می کنید در این زمینه از تجربه کافی برخوردار نیستید، توصیه می کنیم تا پایان مقاله تفاوت کوادکوپتر هابی و اسباب بازی با ما همراه باشید .

چگونه می توان کوادکوپتر سطح هابی را از کوادکوپتر اسباب بازی تشخیص داد ؟

در گذشته تشخیص کوادکوپتر های سطح هابی از کوادکوپتر های اسباب بازی فوق العاده ساده بود ، چرا که در مدل های اسباب بازی هیچ قابلیت خاصی وجود نداشت و این نوع کوادکوپتر ها فقط می توانستند پرواز های ساده را در مدت زمانی کوتاه اجرا کنند .
اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی حتی ارزان ترین کوادکوپتر های سطح هابی نیز دارای قابلیت هایی هستند که تا همین چند وقت پیش فقط در مدل های حرفه ای و گران قیمت مشاهده می شد. همین عامل باعث شده است در وضعیت فعلی تفاوت های بین مدل های اسباب بازی و مدل های هابی از بین رفته و تشخیص آن ها از یکدیگر به راحتی امکان پذیر نباشد .

البته رشد تکنولوژی با سرعت سرسام آور و مجهز شدن کوادکوپتر های اسباب بازی به قابلیت های پیشرفته تر از همیشه مزایایی نیز دارد . مهم ترین مزیت این است که کاربران می توانند با پرداخت هزینه ای اندک به راحتی از تکنولوژی های روز دنیا در قالب یک پهباد کوچک بهره مند شوند .

کوادکوپتر هابی

  • کوادکوپتر اسباب بازی (Toy Grade Drone)

چه چیزی کوادکوپتر اسباب بازی را متمایز می کند ؟ بسیاری از کاربران در پاسخ به این سوال مستقیما به قیمت کوادکوپتر اشاره می کنند و بر این باورند که کوادکوپتر های اسباب بازی در واقع مدل هایی هستند که با کمترین قیمت به فروش می رسند .
متاسفانه چنین طرز فکری به هیچ وجه نمی تواند درست باشد ، چرا که بعضی از کوادکوپتر های اسباب بازی نه تنها از مدل های سطح هابی ، بلکه از پهباد های حرفه ای مخصوص فیلم برداری نیز گران تر هستند . بنابراین برای تشخیص کوادکوپتر اسباب بازی به هیچ وجه نباید قیمت آن ها را ملاک قرار داد .

وجود یا عدم وجود دوربین یکی دیگر از مواردی است که معمولا مورد توجه قرار می گیرد . از آنجایی که بسیاری از پهباد های امروزی به دوربین مجهز شده اند ، باید گفت این قطعه نیز شاخص مناسبی برای تشخیص کوادکوپتر اسباب بازی نیست ، مگر اینکه کیفیت تصویری آن مورد بررسی قرار گیرد .
کوادکوپتر های سطح حرفه ای اغلب دارای دوربین های فوق العاده با کیفیت هستند و به گیمبال های پیشرفته مجهز شده اند . این در حالی است که کوادکوپتر های اسباب بازی در بهترین حالت از یک دوربین داخلی با کیفیت نه چندان مطلوب بهره می برند و اگر گیمبالی برای آن ها در نظر گرفته شده باشد، از کیفیت بالایی برخوردار نیست .

از دیگر شاخص های کوادکوپتر سطح اسباب بازی می توان به محدوده پروازی کوچک (به طور میانگین شعاع 200 تا 300 متر) ، و توانایی اجرای حرکات فانتزی در طول پرواز اشاره کرد .
علاوه بر آن در تولید این مدل از کوادکوپتر ها معمولا از مواد اولیه سبک و مقاوم در برابر ضربه استفاده می شود (به دلیل اینکه پرواز کردن با کوادکوپتر در روز های اول به هیچ وجه آسان نیست و کاربرانی که اغلب کودک هستند ممکن است بار ها سقوط کردن را تجربه کنند) . گاهی اوقات روی بدنه کوادکوپتر های اسباب بازی انواع رنگ های شاد و نقوش جذاب نیز به چشم می خورد .

کوادکوپتر اسباب بازی

  • کوادکوپتر های هابی ( Hobby Grade Drone )

به منظور شناسایی کوادکوپتر های سطح هابی باید به دنبال تعداد قابلیت های پیشرفته ای باشید که در مدل های اسباب بازی وجود ندارد . از جمله این قابلیت ها می توان به شروع پرواز و فرایند فرود خودکار اشاره کرد که حتما باید در کوادکوپتر های سطح هابی وجود داشته باشد .
علاوه بر آن وجود یک دوربین با کیفیت نسبتا مطلوب می تواند نشانه ای برای کوادکوپتر سطح هابی تلقی شود . نکته مهم دیگر این است که مدل های سطح هابی قابلیت های پروازی متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند و به همین دلیل پرواز کردن با آن ها فوق العاده آسان است . همچنین انتظار می رود این نوع پهباد های دوربین دار گران تر از مدل های اسباب بازی باشند ، هر چند که ممکن است استثناهایی نیز وجود داشته باشد .

علاوه بر عملکرد کوادکوپتر ، برخی از قطعات و اجزای داخلی نیز می توانند تعیین کننده نوع کاربری کوادکوپتر باشند . به عنوان مثال وجود قطعاتی همچون شتاب سنج سه محوره ( Accelerometer ) ، ژیروسکوپ سه محوره ( Gyroscope ) ، سنسور فشار ( Pressure Sensor ) ، سنسور اولتراسونیک ( Ultrasonic Sensor ) و … به این معنا است که کوادکوپتر دوربین دار در دسته بندی هابی و یا حتی مدل های حرفه ای مخصوص فیلم برداری قرار می گیرد .
جالب است بدانید هر کدام از این اجزا به نوبه خود باعث بهبود عملکرد پروازی کوادکوپتر می شوند و ثبات آن را در طول پرواز حفظ می کنند. به عبارت دیگر هر کدام از قطعات ذکر شده باعث ارتقای کوادکوپتر می شوند و آن را از سطح مدل های اسباب بازی خارج می کنند .

بعضی از کوادکوپتر های سطح هابی نیز دارای اپلیکیشن اختصاصی هستند و قابلیت FPV (دید اول شخص) را ارائه می دهند تا کاربر به طور زنده تصاویر دریافت شده توسط دوربین را مشاهده نماید . البته چنین قابلیت هایی کاملا اختیاری هستند و عدم وجود آن ها نمی تواند کوادکوپتر را از سطح هابی به سطح اسباب بازی تنزل دهد .

کوادکوپتر حرفه ای

  • کوادکوپتر حرفه ای مخصوص فیلم برداری (Professional Photography Grade Drone)

کوادکوپتر های حرفه ای که اساسا برای ثبت برداشت های مهم طراحی شده اند معمولا از به روز ترین تکنولوژی ها و قابلیت های پروازی بهره می برند. علاوه بر آن دوربین نصب شده روی این نوع کوادکوپتر باید از لحاظ کیفیت تصویر و همچنین ثبات جزو بهترین های موجود باشد .

قابلیت تهیه ویدیو های HD، تهیه تصاویر با وضوح بالا، گیمبال های دو یا سه محوره ، مخابره ویدیویی زنده و محدوده کنترلی وسیع از جمله امکاناتی هستند که باعث ارتقای سطح کوادکوپتر به درجه حرفه ای می شوند . در این نوع کوادکوپتر های دوربین دار پیشرفته قابلیت های پروازی متنوعی نیز گنجانده شده است که “بازگشت به خانه” رایج ترین آن ها به حساب می آید .

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی هایی که کوادکوپتر حرفه ای را از دو مدل هابی و اسباب بازی متمایز می کند ، برخورداری از باتری های قدرتمند و ارائه مدت زمان پرواز بیشتر است . معمولا کوادکوپتر هایی که حداکثر مدت زمان پرواز 15 دقیقه ای یا بیشتر از آن را فراهم می کنند و از ویژگی های ذکر شده برخوردار هستند، جزو مدل های حرفه ای مخصوص فیلم برداری به شمار می روند .

  • سخن پایانی

کلید انتخاب و خرید کوادکوپتر ایده آل توجه به نیاز و تعیین نوع کاربری آن می باشد . به عنوان مثال اگر قصد دارید به طور حرفه ای وارد دنیای تصویر برداری حرفه ای شوید ، در صورت برخورداری از تجربیات کافی در زمینه پرواز ، کوادکوپتر های حرفه ای گزینه ایده آل شما هستند . اما اگر هنوز از تجربه کافی برخوردار نیستید و می خواهید قبل از اتخاذ تصمیم های جدی خود را محک بزنید ، می توانید روی کوادکوپتر های سطح هابی حساب باز کنید . کوادکوپتر های اسباب بازی نیز معمولا به عنوان هدیه برای کودکان در نظر گرفته می شوند و در فضای بسته مانند اتاق یا پارکینگ عملکرد بهتری دارند .

دیدگاه‌ها 0

*
*

پشتیبانی آنلاین