ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر – بخش دو

ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر

ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر – بخش دوم

در مقاله ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر – بخش اول توضیحاتی در مورد اهمیت زمان پرواز و تاثیرات آن در کیفیت کلی کوادکوپتر های دوربین دار ارائه شد، و راهکار هایی نیز به منظور افزایش این زمان در اختیار شما عزیزان قرار گرفت.
در مقاله ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر – بخش دوم قصد داریم تعداد دیگری از عوامل تاثیرگذار در زمان پرواز را به شما معرفی کنیم و راهکار هایی برای افزایش این زمان ارائه دهیم. با استفاده از این ترفند ها می توانید زمان بیشتری را در آسمان سپری کنید و از پرواز کردن با سیستم پروازی بدون سرنشین خود نهایت لذت را ببرید.

ترفند هایی برای افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر 2

کوادکوپتر را در شرایط جوی مناسب به پرواز در آورید

یکی از ترفند هایی بسیار مهم برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر ، کسب مهارت های لازم برای شناسایی زمان های مناسب پرواز است. معمولا پرواز در بعضی از شرایط جوی خاص می تواند به مصرف انرژی بیشتر منجر شود و در نتیجه کاهش مدت زمان پرواز را به دنبال داشته باشد.
به عنوان مثال فضای بسته و بدون وزش باد بهترین مکان برای پرواز با کوادکوپتر های تفریحی کوچک است، چرا که در چنین شرایطی حفظ تعادل و اجرای حرکات گوناگون به راحتی صورت می پذیرد و میزان برق مصرفی از حد معمول بیشتر نمی شود.

به طور کلی شما باید از پرواز کردن در آب هوای بارانی و هنگام وزش باد های شدید اجتناب کنید، چرا که در چنین شرایطی برق بیشتری از باتری های دریافت می شود تا کوادکوپتر بتواند تعادل خود را حفظ کند و پرواز های با ثبات را به نمایش بگذارد. مصرف برق بیشتر نیز به فرایند تخلیه باتری سرعت می بخشد و باعث می شود زمان کمتری در اختیار شما قرار گیرد.

بنابراین تشخیص موقعیت مناسب برای پرواز نیز می تواند در رقم خوردن پرواز های طولانی تر نقش داشته باشد. برای شروع بهتر است خود را به پرواز کردن در شرایط جوی مساعد عادت دهید و سعی کنید در هنگام وزش نسیم های ملایم از کوادکوپتر یا هر پهباد کنترلی دیگری استفاده نمایید.
به این ترتیب باتری کوادکوپتر شما عملکردی بهتری خواهد داشت و شما زمان بیشتری را در آسمان سپری خواهید کرد. لازم به ذکر است که راه های دیگری نیز برای بهبود عملکرد باتری تعریف شده اند که در مقاله های بعدی به طور مفصل آن ها را معرفی خواهیم کرد.

ترفند هایی برای افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر 2

قانون 40-80 را به اجرا در آورید

این قانون در واقع برای شارژ کردن باتری ها در نظر گرفته شده است. همانطور که می دانید در گذشته ای نه چندان دور همواره توصیه می شد باتری ها را تا جایی که امکان دارد مورد استفاده قرار دهید و قبل از شارژ کردن مجدد برق موجود در آن ها را کاملا تخلیه نمایید.
اما با گذشت زمان این طرز فکر تغییر کرده است و امروزه بسیاری از کاربران معتقدند که این روش تنها باعث فرسوده شدن زودتر از موعد باتری های می شود، و طبیعتا باتری های فرسوده نیز در مدت زمان کمتری کاملا تخلیه می شوند.

فرایند فرسوده شدن در باتری های لیتیوم یونی در مقایسه با سایر باتری ها با سرعت بیشتری صورت می پذیرد. بنابراین در صورتی که از باتری های لیتیوم یونی در تامین برق مورد نیاز کوادکوپتر خود استفاده می کنید، بهتر است از تخلیه شدن کامل باتری جلوگیری کنید تا فرصت بیشتری برای پرواز کردن داشته باشید.

بد نیست به این نکته اشاره کنیم که هر باتری لیتیومی در شرایط معمول می تواند 300 تا 500 بار کاملا تخلیه و مجددا شارژ شود. همانطور که اشاره شد، پس از هر بار تخلیه کردن نیز باتری با افت جزیی در عملکرد روبرو می شود. این فرایند به همین منوال ادامه پیدا می کند تا جایی که شما چاره ای جر تعویض باتری نداشته باشید.

به منظور مقابله با این مشکل شما می توانید قبل از تخلیه کامل باتری دست به کار شوید و آن را شارژ نمایید. بهترین زمان برای شارژ مجدد باتری هنگامی است که به نیمه راه رسیده است.
اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، زمانی که میزان شارژ باقیمانده در باتری بین 40 تا 80 درصد است، شما از فرصت طلایی برای شارژ کردن آن برخوردار هستید. در طول فرایند شارژ کردن نیز بسیار مهم است که از اتصال باتری به منبع برق برای مدت زمان طولانی جلوگیری کنید، چرا که باعث شارژ شدن بیش از حد باتری می شود و فرسودگی را به دنبال دارد.

یکی دیگر از نکات مهمی که در طول فرایند شارژ کردن باید مورد توجه قرار گیرد، دمای محیطی است که باتری در آن شارژ می شود. تحقیقات نشان داده است که شارژ کردن باتری در محیطی با دمای بیشتر از 38 درجه سانتیگراد باعث افت 35 درصدی قدرت باتری می شود و طول عمر آن را نیز کاهش می دهد.

با توجه به توضیحات ارائه شده، توصیه می شود به محض خالی شدن نیمی از انرژی نسبت به شارژ مجدد باتری ها اقدام کنید، و این کار را حتما در محیطی نسبتا خنک انجام دهید.

ترفند هایی برای افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر 2

کوادکوپتر را در زمان مناسب شارژ کنید

اگر عادت کردید باتری کوادکوپتر را چند روز قبل از استفاده شارژ کنید، توصیه می کنیم هر چه سریع تر این عادت را ترک کنید، چرا که طبق تحقیقات این کار باعث افت کیفیت باتری می شود و مدت زمان شارژدهی آن را کاهش می دهد.
رویکرد بهتر در این زمینه این است که تنها چند ساعت قبل از شروع پرواز باتری کوادکوپتر خود را شارژ کنید تا شاهد عملکرد بهتری در طول پرواز باشید. در این روش باتری قبل از شروع پرواز در بهترین حالت ممکن قرار خواهد داشت و از بالاترین میزان شارژ برخوردار خواهد بود.

اجزای اضافی را از کوادکوپتر جدا کنید

اگر شما خود را یک خلبان باتجربه در زمینه هدایت کوادکوپتر ها و پهباد های کنترلی می دانید، می توانید گارد های محافظ و سایر اجزای اضافی را کنار بگذارید و به این ترتیب وزن کوادکوپتر را کاهش دهید.
همانطور که می دانید گارد های محافظ وظیفه محافظت از پروانه ها را بر عهده دارند و در مجموع ایمنی کوادکوپتر را تضمین می کنند. اما در صورتی که خلبان بتواند پرواز هایی ایمن را به اجرا در آورد، این گارد های محافظ و سایر اجزای ایمنی تنها باعث مصرف برق بیشتر و در نتیجه کاهش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر می شوند.

جالب است بدانید که افراد مبتدی نیز می توانند این رویکرد را در پیش بگیرند، اما به شرطی که کوادکوپتر را به فضای باز انتقال دهند و پرواز را در محیط هایی عاری از موانع گوناگون به اجرا در آورند. به این ترتیب خطر برخورد با سایر اشیا کاهش پیدا می کند و شرایط لازم جهت جداسازی اجزای اضافی فراهم می شود.

لازم به ذکر است که بدنه هایی با روکش براق و فانتزی می توانند ظاهری جذاب و دیدنی را برای کوادکوپتر شما به ارمغان بیاورند، اما از سوی دیگر باعث سنگین تر شدن کوادکوپتر می شوند و مدت زمان پرواز را کاهش می دهند.

نتیجه گیری

روش های ذکر شده در مقاله ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر و بخش اول آن تنها چند نمونه از راه هایی هستند که شما با استفاده از آن ها می توانید مدت زمان پرواز با کواد کوپتر را افزایش دهید. اگر چه هر کدام از آن ها به نوبه خود می توانند باعث افزایش زمان پرواز شوند، اما با این حال شما نباید در انتظار معجزه باشید و تصور کنید فرصت شما برای پرواز مداوم دو برابر و یا حتی چندین برابر خواهد شد.

در پایان اگر فکر می کنید هیچ کدام از روش های نمی توانند نیاز های شما را برطرف کنند و فرصت کافی را در اختیار شما قرار دهند، بهتر است هزینه ای را به تهیه باتری یا باتری های اضافی اختصاص دهید و از طریق تعویش باتری ها در طول پرواز زمان بیشتری را برای خود فراهم نمایید.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و بتوانید با استفاده از نکات ذکر شده در آن پرواز هایی لذت بخش تر از همیشه را تجربه کنید. اگر شما هم راهکار دیگری می شناسید و یا روش خاص خود را ابداع کرده اید، لطفا آن را در قالب کامنت در اختیار ما و سایر علاقه مندان به کوادکوپتر ها قرار دهید .

دیدگاه‌ها 2

*
*

  امیرحسین لاله چینی پاسخ

  به نظرم اگه کمتر فرود بیاییم و این که اگر مدام فرود بیاییم برای بلند شدن از زمین انرژی بیشتری مصرف میشه و بهتره بایک بار بلند شدن از زمین درهوا بمانییم و فرود نیاییم دوباره بلند شییم و اگر کمتر دستور بدییم به پرنده کمتر انرژی متور ها مصرف میکنند

   مدیریت مجموعه پاسخ

   سلام ، وقت بخیر
   دقیقا صحیح است .
   پایدار و پیروز باشید

پشتیبانی آنلاین