ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر – بخش اول

ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر

ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر – بخش اول

خوشبختانه تعداد کسانی که به تکنولوژی های پروازی مدرن روی می آورند و از کواد کوپتر های دوربین دار استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل امروزه انواع کوادکوپتر های دوربین دار و بدون دوربین با مشخصات و قیمت های گوناگون راهی بازار شده اند تا پاسخگوی نیاز های متنوع کاربران باشند.
نکته قابل توجه در مورد کوادکوپتر ها این است که هر یک از آن ها دارای ویژگی های خاص خود هستند و به منظور دست یابی به اهداف خاصی طراحی شده اند. مدت زمان پرواز یکی از همین ویژگی هاست که در هر کوادکوپتر یا پهبادی متفاوت است، و بسیاری از کاربران نیز آن را اولویت اصلی خود می دانند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم امروز روی این ویژگی تعیین کننده متمرکز شویم و در ادامه مقاله ترفند هایی برای افزایش زمان پرواز با کوادکوپتر 1 راه هایی برای ارتقای آن معرفی کنیم.

قبل از شروع لازم است به این نکته اشاره کنیم که بعضی از پهباد ها می توانند نزدیک به نیم ساعت در آسمان پرواز کنند، در حالی که حداکثر مدت زمان پرواز برای دسته دیگر از پهباد ها تنها چند دقیقه است. معمولا کوادکوپتر هایی که زمان بیشتری را ارائه می دهند، با قیمت بالاتری نیز به فروش می رسند. اما در مقابل کوادکوپتر های دارای مدت زمان پروازی کمتر با صرف هزینه ای اندک در دسترس عموم مردم قرار می گیرند.

با توجه به اختلاف قیمت های موجود، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به کوادکوپتر های ارزان قیمت تر رجوع کنند. چنین رویکردی در میان کاربران مبتدی و تازه کار بیشتر به چشم می خورد و حتی در مواردی کوتاه بودن مدت زمان پرواز کوادکوپتر های خریداری شده باعث دلسرد شدن آن ها می شود.

در یک پهباد عوامل متعددی وجود دارند که می توانند مدت زمان پرواز را کاهش دهند. دوربین های داخلی یا خارجی و کیفیت باتری ها از مهم ترین این عوامل هستند و هر کدام تاثیر قابل توجه در مدت زمان پرواز کوادکوپتر دارند. بسیاری از دوربین ها وزن کلی کوادکوپتر را افزایش می دهند، و در صورتی که از باتری داخلی برخودار نباشند برق مورد نیاز خود را از باتری تامین می کنند تا به این ترتیب کوتاه تر شدن زمان پرواز را به همراه دارند .

همانطور که اشاره شده، کوادکوپتر هایی با مدت زمان پروازی بیشتر همیشه انتخاب اول دوست داران این نوع سیستم های پروازی کنترلی هستند. اما با توجه به این که قیمت همواره یک عامل تعیین کننده خواهد بود، بهتر است در ادامه ترفند هایی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید مدت زمان پرواز با کوادکوپتر های ارزان قیمت تر را افزایش دهید و زمان بیشتری برای کسب تجربه های هیجان انگیز داشته باشید. در این مقاله راهکار هایی موثر و کارآمد در اختیار شما قرار خواهد گرفت و توضیحاتی مختصر در مورد هر یک از آن ها ارائه خواهد شد.

چگونه می توان مدت زمان پرواز با کوادکوپتر را افزایش داد؟

ترفند هایی برای افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر 1

1. فقط در مواقع ضروری دوربین را روی کوادکوپتر نصب کنید

به همراه داشتن دوربین در طول تمام پرواز ها ایده ای است که در نگاه اول واقعا جالب و هیجان انگیز به نظر می رسد، اما کافیست کمی دقت کنید تا متوجه شوید که جداسازی دوربین در پرواز هایی که به آن نیاز ندارید می تواند به مراتب جالب تر و هوشمندانه تر باشد. این کار زمان پرواز را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد و به سادگی باعث می شود کوادکوپتر شما پرواز های طولانی تری را به نمایش بگذارد.

دوربین ها علاوه بر کاربردهای متنوعی که دارند، باعث سنگین تر شدن کوادکوپتر نیز می شوند تا به این ترتیب انرژی بیشتری در طول پرواز مصرف شود و به دلیل کمبود انرژی مدت زمان پرواز کاهش یابد. جالب است بدانید که بعضی از دوربین ها حتی برق مورد نیاز خود را از باتری اصلی کوادکوپتر تامین می کنند و این گونه باعث کوتاه تر شدن پرواز ها می شوند.

بنابراین اگر شما زیاد اهل تصویر برداری های هوایی نیستید و قصد ندارید ویدیو های هوایی خارق العاده خلق کنید، بهتر است قبل از پرواز دوربین را جدا کنید و از پرواز های طولانی تر لذت ببرید. شما با استفاده از این ترفند می توانید برق خروجی از باتری یا باتری های کوادکوپتر را کاهش دهید و انرژی بیشتری را برای اجرای عملیات های پروازی مداوم ذخیره نمایید.

ترفند هایی برای افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر 1

2. باتری هایی با آمپراژ بالاتر تهیه کنید

در کوادکوپتر های نه چندان حرفه ای معمولا از باتری هایی با آمپراژ پایین استفاده می شود تا در نهایت قیمت کلی کوادکوپتر کاهش یابد. متاسفانه این نوع باتری ها نمی توانند مدت زمان طولانی برق مورد نیاز کوادکوپتر را تامین کنند، و در نتیجه باعث کاهش مدت زمان پرواز می شوند. بنابراین اگر زمان پرواز برای شما مهم است، باید از باتری هایی با آمپراژ بالاتر استفاده کنید.
توجه به برق مورد نیاز کوادکوپتر و بهره گیری از باتری های حرفه ای تر همواره باعث افزایش مدت زمان پرواز با این گونه پهباد های کنترلی می شود و فرصت بیشتری را برای خوشگذرانی در اختیار شما قرار می دهد.

اما انتخاب باتری مناسب نیز فرایندی پیچیده است و باید با دقت بالایی صورت پذیرد. معمولا باتری هایی که از آمپراژ بالاتری برخوردار هستند، وزن بیشتری نیز دارند. به همین دلیل ممکن است در مواردی این نوع باتری های نتیجه معکوس داشته باشند و زمان پرواز را کاهش دهند.

در چنین مواردی توصیه می شود ابتدا گزینه های مختلف را مورد بررسی قرار دهید، و در ادامه سعی کنید تعادل لازم را بین آمپر و وزن باتری به وجود آورید. به منظور دستیابی به بهترین نتیجه ممکن می توانید باتری هایی با وزن مناسب برای کوادکوپتر را در یک گروه قرار دهید، و از میان آن ها گزینه ای که بالاترین آمپر را دارد انتخاب کنید. راه حل ساده تر این است که با افراد متخصص در این زمینه و کاربران با تجربه کوادکوپتر ها مشورت کنید، و نظر آن ها را در مورد باتری مناسب برای کوادکوپتر خود ملاک قرار دهید.

ترفند هایی برای افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر 1

3. پروانه هایی با سایز های مختلف را امتحان کنید

سایز پروانه های نصب شده روی کوادکوپتر شما می تواند مدت زمان پرواز را تحت تاثیر قرار دهد. به منظور دستیابی به پرواز های طولانی تر توصیه می کنیم در هنگام انتخاب پروانه ها به نصب بودن یا نبودن دوربین روی کوادکوپتر توجه داشته باشید. زمانی که این موضوع مشخص شد، می توانید با استفاده از روش آزمون و خطا و امتحان کردن پروانه های مختلف به گزینه مناسب دست پیدا کنید.

معمولا زمانی که دوربین روی کوادکوپتر نصب شده باشد، پروانه هایی با سایز بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرند. از سوی دیگر اما، پروانه های نسبتا کوچکتر در مواقعی که دوربین جدا شده باشد عملکرد بهتری دارند و می توانند باعث افزایش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر شوند. جالب است بدانید بسیاری از کاربرانی که از این روش استفاده کرده اند، با افزایش چشمگیر زمان پرواز مواجه شده اند.

لازم است دوباره به این نکته اشاره کنیم که برای دستیابی به نتایج بهتر شما باید پروانه هایی با سایز های مختلف را امتحان کنید، و پس از مقایسه زمان های ثبت شده بهترین پروانه ها را شناسایی کنید و آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

تا به اینجا سه مورد از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در مدت زمان پرواز با کوادکوپتر ها را معرفی کردیم و راهکارهایی در مورد هر یک از آن ها ارائه دادیم. به منظور آشنایی با سایر عوامل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های افزایش زمان پرواز با پهباد های کنترلی می توانید به بخش دوم این مقاله مراجعه کنید.

در صورت نیاز میتوانید با کارشناسان نمایندگی کوادکوپتر سایما تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را مطرح و به بهترین پاسخ برسید .

دیدگاه‌ها 2

*
*

  تحسین پاسخ

  می خوام مدت زمان پرواز پهبادم رو افزایش بدم

   مدیریت فروشگاه آی هلی پاسخ

   با سلام
   راهکار های مفیدی در مقاله فوق مطرح شده است . مطالعه بفرمایید .
   موفق باشید .

پشتیبانی آنلاین